III Zlot w Sosnowcu – relacja

Widok saliIII edycja imprezy przeszła do historii! W drugi weekend marca spotkaliśmy się w sosnowieckim zespole szkół aby po raz kolejny poskładać w całość nasze moduły. Nie da się ukryć, że tym razem wszystkiego było trochę więcej niż poprzednio…

Przygotowania do zlotu rozpoczęły się tradycyjnie kilka miesięcy wcześniej. Łącznie zgłosiło się ponad 40 modelarzy, w tym dwóch kolegów z berlińskiego FKTT wraz ze swoimi modułami. Po długich dyskusjach wybrano ostateczny układ makiety. W jego skład weszło 5 stacji, parowozownia, przystanek i 2 stacje techniczne. W sumie ok 75 metrów modułów. Całe szczęście, że ten rok należał wyłącznie do naszej wielkości i do dyspozycji mieliśmy całą dwuczęściową salę gimnastyczną.

Z kronikarskiego obowiązku należy jeszcze dodać, że dla kilku modułów był to publiczny debiut. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. przystanek osobowy Sitawa autorstwa Jarka i dwu poziomowy moduł Piotra z mostem kratownicowym. Wzbogaciliśmy się także o moduł parowozowni z obrotnicą Artura, nową wersję posterunku odgałęźnego Łka Łukasza, kilka metrów dwutorowego szlaku Grzegorza, a także moduły szlakowe Remika, Waldka i Witka. Gościnnie w zlocie wzięły też udział niemieckie moduły szlakowe Ostbahn.

Pracy w tym roku było sporo. Składanie makiety trwało od godziny 18 w piątek, a ostatnie osoby wyszły ze szkoły w sobotę, po drugiej w nocy. Rano po śniadaniu i tradycyjnej odprawie zaczęły się jazdy zgodnie z rozkładem jazdy. Pierwsi gości zaczęli przychodzić tuż przed dziesiątą. Było co oglądać, bo rozkład jazdy przewidywał łącznie ok. 250 pociągów.

Ostbahn

Ruch na makiecie. Foto: Marcin Turko

W kwestii taboru dominował ten z IV epoki. Głównie zarządu PKP, choć sporo było też wagonów DR i DB. Jeździliśmy aż do godziny 15-tej, po czym nadeszła pora na obiad i odrobinę odpoczynku. W końcu na horyzoncie był czas na wieczorne „wolne jazdy”.

Plan na niedzielę był podobny. Śniadanie, zabawa, obiad, pakowanie. Jedynym zaskoczeniem była liczba osób odwiedzających tego dnia wystawę. Miejscami robiło się tłoczno, zwłaszcza w okolicy Chudzin, Platerowa i na dwutorowym odcinku szlaku.

Spotkanie zaliczono do udanych, a w perspektywie mamy już następne.
Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze zloTTu:

Galeria Marcina Turko
Galeria Marcina Misia
Galeria Sebastiana Kiszki
Zdjęcia ze zlotu na forumTT.pl

Relacje telewizyjne i prasowe

Komentarz jest zamknięty.